پر پرواز |

خوراک RSS

سینِ هفتم، سکوت

دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۰

روزها نو اند، این نویی از متفاوت بودنشان است. هفت سین امسال من سه سین کم دارد، سماق و سنجد و سمنو. حسرت خوردم ازینکه چرا یادم رفت از درخت ته حیاط سنجد بچینم، بیاورم. چرا بلد نیستم سمنو درست کنم و چرا بین قفسه های ادویه ی “وولی” همه مدل ادویه بود غیر از سماق. همه چیز را هم که برداری، باز هم چیزهایی هست که جا گذاشته باشی. با تمام سادگی اش و ناقص بودنش، دوست دارم این هفت سین را. بخشی از خانه ی مشترکم با دوستانی ایتالیایی و استرالیایی را به طرز زیبایی به خودش اختصاص داده. همین که بخشی از فرهنگ تو، جایی در خانه ای را که هنوز خانه نیست به خودش اختصاص میدهد حس خوبیست. همین که از تو بپرسند و تو بگویی هفت سین یعنی چه؟ و بعد از نوروز بگویی. حتا چند دقیقه هم که شده، بازگشتی است به همه ی آنچه “فکر میکنی” به آن تعلق داری، با آن بزرگ شدی و خاطره ها داری. نوروز امسالِ من متفاوت تر از هرسال، دور از دوست، خانه و حال و هوای بهار. الان اینجا، الان پاییز است . نوروز درپاییز برایم حس غریبی است، خیلی غریب. نوروز همیشه بهاری بود، روزهای دراز تعطیلی و خواب آلودگی. میوه های بهاری. مجله هایی که ۱۳ روزت را پر میکرد، سالنامه ها و ویژه نامه ها. فیلم هایی که مدت ها قرار بوده ببینی. و دید و بازدید هایی که هیچ وقت دوستشان نداشتم و عیدی گرفتن از پدر مادر که خوشمزه ترین اتفاق عید بود. نوروز امسال خیلی فرق دارد، خیلی. روزهایش نو است اما نوروز نیست.
هرروز صبح بیدار میشوم، خودم را جایی میبینم که نمیفهمم هنوز خوابم یا بیدارم ؟ هنوز بسیاری صحنه ها برایم غریبه اند و نگاهم خیره به عابر، به فروشنده، به همکلاسی به آسمانی که اینجا یک رنگ دیگر است. هرروزم نو، نوروزم هرروزه است اما هرروزم نوروز نیست.
هفت سین امسال من سه سین کم دارد. سین پنجم، سکوت؛ سین ششم، سکوت؛ سین هفتم، سکوت. و سکوت سرشار از ناگفته هاست.

۲ دیدگاه »

نیلوفر:

میخونمت مریمی … همیشه … این یکی رو صد بار خوندم … یه عالمه دل تنگی توشه … دلمو تنگت میکنه … ولی نمیدونم چی بنویسم و از چی بگم … فقط بدون خیلی به یادتم… خیلی

۱۰ فروردین ۱۳۹۱ | ۱۱:۰۶ ق.ظ
...:

مهم ترین چیزی که جا گذاشتی رفتی سماق و سمنو نبود دوستی ها بود که با بی تفاوتی فراموششون کردی.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۲:۱۴ ب.ظ
نوشتن دیدگاه


8 + = ده

طراحی شده توسط BPL و PRT. آماده شده برای وردپرس فارسی توسط پی‌سی دیزاین.